Auta z Německa z různých zdrojů

Pokud hledáte auta z Německa, tak máte několik možností, kde svůj budoucí vůz najdete. Asi nejčastější je, najít si auto na mobile.de nebo autoscout.de. Tohle jsou servery, které fungují již od konce 90.let a je zde nejširší nabídka aut.

Nejširší, neříkám nejlepší a už vůbec ne nejbezpečnější. Víte co udělám, když mě někdo pošle do mailu 5 odkazů vybraných aut? Že chce dotyčný údajně zařídit dovoz z Německa? Už jen pouhým okem vyberu jen 1 max. 2 auta, na zbytku inzerátů je pro mně „něco“ špatně.

Pro dovoz z Německa jsou samozřejmě i jiné cesty, jako je Ebay nebo jiné menší vyhledávače aut. Tady bych byl opatrný, neboť na Ebay se obchoduje se vším a dost často jsou tam věci nejen pofiderního stavu, ale i původu. Bez legrace, cena není vše a často má svůj důvod.

Německá auta neznamenají, že jsou z Německa

Znovu a ještě jednou. Auta v Německu, nemusí pocházet z Německa. V Německu můžete velmi často narazit na auta z jiné evropské země. Říkáte si, že na tom nic není? Jenže je…

Položte si prosím otázku. Německý trh s ojetými auty je největší v Evropě. Proč by německý obchodník s ojetými auty, kupoval auto třeba z Itálie? Správně…cena. Z Polska? Správně. Cena. Občas i z Česka, ano správně cena.

Víte je legrační, když stojíte u obchodníka v Německu s ojetými auty. U auta původem z Německa a vedle stojíte u auta z jiné země, zkrátka to poznáte. Němci mají jedno pravidlo. Kupují například Italská auta, ale musí být do 2 až 3 let stáří a jen od firem.

Zeptáte se ho na starší auta? Tak jen mávne ruku a řekne, „nemám zájem, i kdyby bylo za půlku“. Obchodník s auty nemá zájem, ikdyby bylo auto za půlku. Tak proč jej máte chtít Vy? Sám jsem zařídil dovoz několika aut s italským původem, ale měly přesně tuhle podmínku, byla to mladá auta a něčím specifická. A byly krásné.

Dovoz auta je o lepším výběru ojetých aut, často o ceně, ale především o stavu aut. Dovoz auta z Německa rád zařídím.

Mohlo by vás zajímat