Jak na auta z dovozu? 3.díl a zkušenosti s prodejci

Auta z dovozu jsou trošku složitější záležitostí, než jak nám to prezentují různé firmy s nákupem aut ze zahraničí online apod. Vše jsme začali s „mini seriálem“ o dovozech aut. Chceme nastínit danou problematiku, nic víc. Velkodovozcům aut jde především o to, aby naplnili kamióny a vytěžili jejich autopřepravníky na maximum, neboť čas a je jejich nepřítelem.

My v Mujdovoz.cz k dovozu aut přistupujeme individuálním přístupem. Jezdíme do Německa s klienty, aby došlo k maximální transparentnosti nákupu auta v Německu. Samozřejmě, jak jsem psal v minulém článku. Za chyby výrobců aut, kdy pustí do oběhu vadné série motorů či převodovek nemůžeme a ani z principu neneseme odpovědnost, ale pojďme se nyní podívat, podle čeho vybírat seriozní prodejce ojetých aut v Německu.

Auta z dovozu od oficiálních prodejců aut

Tohle je často trefa do černého. Pokud víte jak se zeptat, tak se o autech dozvíte vše. Havárie, poslední servis, lakování, původ atd…. JENŽE! Nic není tak jednoduché. Vše je o lidech a i tady narazíte na idioty, kteří nemají zkrátka zájem auto prodat. A ikdyž chtějí auto prodat, tak to tak nějak mají v paži, jako zde u BMW v BMW Showroomu.

Nepošlou nám informace, které jsme si po telefonu odsouhlasili nebo se později ukáže , že to co nám řekli tak trochu nesedí…. Tudíž, ano oficiální dealer značky je větší jistotou, než bazárek se štěrkem na předměstí Berlína, Lipska nebo Mnichova, ale nemusí tomu tak být vždy. Věřte mě, zažil jsem to, kdy vám Němec v kravatě, bílý jako vápno do očí lže o stavu auta. Ano, i takové věci se dějí a jsou realitou.

Auta z dovozu od menších německých prodejců aut

Menší autobazary jsou tématem min. na celý týden. Nelze je rozškatulkovat a říct. Tihle jsou dobří a tihle zase zlí. Za více jak 5 let téhle činnosti jsem zažil vše…a je to opět o lidech. Turci, Němci, Srbové, Rumuni, Rusové a jiné národnosti, které žijí v Německu desítky let….vše je o lidech!!!

Proto máme striktně!!! Daná pravidla pro telefonickou komunikaci a prodejce nám musí vyjít vstříc v tom, co po prodejci požadujeme. Pokud to nedodá, tak jeho smůla a my hledáme pro klienta jiné auto. Proč? Protože, když už drhne komunikace a otevřenost po telefonu, tak nebudeme riskovat peníze klientů, že dojedeme na místo a auto třeba pojede na 3 válce místo čtyřech 😊.

Máme výborné zkušenosti s malými autobazary, kde měli 5 aut a je jedno jestli je to Němec, Turek či Chorvat. Máme otřesné zkušenosti s autobazary mající stovky aut na „place“. Pokud někdo jede v tomhle světě business ve velkém, tak se v tom dříve či později ztratí a nikdo mě tohle nevymluví. Pro ně je dané auto jen políčko v excellu. Levně koupit a draze prodat. Stížnost? Ta se v daném množství prodejů ztratí a patří k věci. Tečka, konec příběhu.

Máme své oblíbené autobazary v Německu a máme i prodejce ojetých aut v Německu, kde nás už NIKDY, NIKDO, NEUVIDÍ. Vše je o lidech, věřte tomu. Tenhle business nedělají aplikace, ani načančané prodejny, ale lidé.

Auto z dovozu od soukromých prodejců

Jedná se o nejlepší nákupy aut v Německu. Pokud dané auto na prodej je opravdu předmětem daného prodávajícího. O autě jsou jasně dané servisní záznamy, stav, původ. JENŽE! Opět, aby to nebylo tak jednouché jsou právě auta jako od soukromých prodejců prodávaná auta vytažená z autobazarů, aby se prodejce zbavil jakékoliv odpovědnosti za stav.

Starší BMW Z4 3.0i Cabrio od soukromého prodejce.
TOP nákup!!! Takhle má vypadat nákup auta od soukromníka v Německu.

Nákup aut z dovozu na online aukcích

Podle mého soukromá osoba nemůže nakupovat ojetá auta na online aukcích. Cena auta je rozhodující měřítko. Stav? Původ? Historie? Nezájem. Ber nebo nech být. No a pak si kupte auto z Německa někde z online aukce nebo online portálu na dovozy aut. Pokud chcete o autě vědět více než jen jeho barvu, tak to není podle mého možné. Potřebujete 1 den vašeho života pro cestování do Německa s námi.

1 den, 1 den vašeho života na cestu pro auto z Německa se podle mého vyplatí.

1 den? To zase není tolik, že?

Těšíme se na spolupráci při dovozu právě vašeho auta z Německa.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat