Jak na auta z dovozu? Důležité postřehy 2.díl

Auta z dovozu jsou v kurzu, mimo jiné i díky posilující české koruně, která nákup auta v Německu značně nyní zlevňuje.předchozím článku jsme si udělali přehled o tom, jak přistupujeme k dovozům aut z Německa my z Mujdovoz.cz. Dále se podíváme na možnosti placení aut v Německu.

Auta z dovozu a jejich platby

Nákup auta z dovozu nabízí několik variant placení v zahraničí.

Auto v Německu můžete platit hotově, převodem z účtu na účet a nebo využít různých moderních služeb typu Revolut nebo Wise apod. Pojďme se podívat na rozdíly a výhody či nevýhody každého řešení.

Auta z dovozu hotově

Jak se říká, Cash is king! Ten kdo má hotovost je králem. Je tomu opravdu tak, neboť je to nejsnadnější a nejrychlejší cesta jak koupit auto v Německu. Jenže má to své ALE!

Oficiální prodejci již na hotovost slyší už jen opravdu vyjímečně a výjdou nám takhle vstříc prodejci u kterých jsme již nějaká auta s klienty kupovali. A nebo se musí jednat o auta v limitu 10 až 15 tis.euro a i s tím jsou někdy problémy. S hotovostí nemají problém menší autobazary, neboť si s tím vždy poradí.

Může se stát, že i menší prodejce bude chtít zajet s námi do banky, aby si ověřil pravost bankovek, ale to je tak vše. Navíc do banky jezdíme s klienty, tudíž nemějte obavy. Často se jedná o prodejce aut menšího rozsahu, kteří hotovost naopak vítají, aby ji hned mohli použít na výkupy aut od soukromých majitelů „ z ulice“.  Proč prodejci aut v Německu nechtějí hotovost? Problémy s finančním úřadem nebo mají strach z falešných peněz. Ano, i to se občas stává a i prodejci musí být opatrní.

2.možností platby auta z Německa je platební platforma

Jak zaplatit auto v Německu? třeba přes Revolut. Je to supr služba se supr kurzy, ale musíte mít vybudovaný kredit. Není možné si zřídit Revolut a hned ze startu poslat do německa např. 50 000 Euro. Daná platba jednoduše neprojde. 

Audinka byla zaplacená přes REVOLUT.

Wise je něco podobného jako revolut, jen by neměl. Podotýkám neměml mít omezení o množství poslaných peněz do Německa. Výhodou je stejně u Revolutu v porovnání s bankami velmi dobrý kurz EUR/CZK.

Auto z dovozu a bankovní převody

Bankovní převod je nevyhnutelný pro lidi, kupující auto na právnickou osobu. Musíte auto zaplatit z firemního účtu na který vám pak v případě odpočtu DPH, bude DPH z Německa vráceno. Nevýhodou je, že tahle transakce trvá od 4 hodin až do druhého dne. Málo která baka stihne převod do Německa v daný den. Navíc musíte počítat s nevýhodností kurzu a různými poplatky. Proto doporučuji.

Vyměňte eura přes dealing banky a do Německa pošlete eura z vašeho eurového účtu. Jen na dané směně korun na eura ušetříte za dovoz a dovoz auta z Německa s Mujdovoz, máte díky téhle radě vlastně téměř ZADARMO. Běžně „lítá“ kurzový rozdíl od 0,80 Kč až 1,1 Kč na euru!!! A to je hodně. Vezměme si auto za 45 000 Euro? Rozdíl je, jen díky kurzu významný. Ano i tohle je realita.

U nákupu auta v Německu rozhoduje výše pořizovací ceny za auto. Pokud je částka vysoká, pak je možná pouze platba elektronicky a nikoliv za hotové.

Nejdůležitější věcí nejsou peníze na auto z dovozu, ale stav a původ auta. Bez původu auta nemá dovoz cenu řešit.

Hledáte dovoz auta z Německa? Kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci a setkání.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat