Jak dopadl dovoz auta ze zahraničí s 366 tis.km?

Dovoz auta je pokaždé originál

Všichni jsme lidé různě zaměření. Někdo při pořízení auta požaduje striktně co nejnižší nájezd. Paradoxně jsou to často lidé, kteří najezdí maximálně 15 tis.km za rok, ale respektuji to, chtějí nízký nájezd, chtějí dražší vůz, tak je to v pořádku.

 

Pak jsou ale i takoví lidé, kteří to mají podobně jako my a nájezd kilometry u aut příliš neřeší. Podotýkám, že se vždy musí jednat o jasně servisovaná, dálniční auta a žádné neprověřené ojetiny.

Proč tenhle článek o dovozu auta?

Trvalo dlouho najít vhodné auto…., tak dlouho, jak je dlouhý celý tenhle článek. Podívejte se na fotky vozidla i interiéru… ano takhle může vypadat auto s 366 tisící kilometry. Nedávno jsem se byl podívat v jednom Ostravském autocentru a mají tam E Mercedesa , Audi Allroad údajně s nájezdy kolem 180 tisíci kilometry apod.

Nicméně již od pohledu bych tipl, že ty auta mají najeto min. 3x tolik, protože opravdu není normální mít popraskanou sedačku u E mercedesa se 180 tisíci kilometry… Ale zase Vám dané auto „perfektně“ zafinancují, no není to skvělé , je to skvělé…!!! „

Požadavek na dovoz auta ze zahraničí:

Chci Audi Allroad, 3.0 TDI 171 kw v kůži, s nějakou historií a ať to má tažné zařízení“. Na mou otázku jak s nájezdem kilometrů apod. mě odpověděl…“To je jedno…sám mám na svém autě najeto přes 300 tisíc km a funguje, takže to neřeším“ Jen chci cenu do 200 tisíc kč plus mínus…

U dovozu těchto aut musíme být opatrní…

Hledali jsme pár aut…a hledali jsme na můj vkus dlouho, ono když jsme limitování u dovozu auta ze zahraničí cenou, navíc ještě takhle drahého auta, je to vždy problém. Cena těchto nových aut měla cenovku kolem 2 mil. Kč a nyní jej chceme koupit za 10% původní hodnoty.

Prověřené 3 Audi – 2 naprosté „průstřely“

Jeden vůz byl v Holandsku…. Najeto 300 tisíc KM. Na fotkách a v popisu krásné auto, nicméně po komunikaci s prodejcem jsem „cítil“ nějaký problém…a taky byl.

Tak nějak jsem nemohl vozidlo zkontrolovat naši obvyklou cestou, poněvadž nám prodejce nezaslal potřebné dokumenty – takže neseriózní jednání z prodejcovy strany s takovými mujdovoz.cz nespolupracuje.

Závěr?  Doporučení klientovi, najít jiný vůz, že tenhle bude nějaká bazarová past. Mimochodem mě prodejce řekl, že ať přijedu , že mě dá za prodej 500 euro!!!! A ať něřeším stav auta, tak tím mě už úplně dožral, protože takhle opravdu nefungujeme a nejezdíme s klienty k takovým „kšeftařům se šrotama“.

Další byl krásný Allroad z Německa, nicméně dovezený v Lucemburska s nájezdem 310 000 Km. Opravdu velice hezké auto, v plné výbavě s cenou kolem 8 tisíc euro, což klient neřešil, jestli za auto dá 200 tisíc nebo 220 tisíc Kč.

Nicméně opět byl problémek na doložení veškeré dokumentace nutné pro dovoz do ČR. Prodejce poslal jen část dokumentace, přes asi 15 hovorů a ujištění, že zbytek pošle.., tak si můžete tipnout, jak to dopadlo?

Ano neposlal nic, což byla škoda, ale klientovi jsem upřímně řekl, že naše cesta k Francouzským hranicím může dopadnout tak, že si uděláme „výlet“ 1000 kilometrů jen tak a bez výsledku, neboť pokud by část těch dokladů opravdu nebyla a klient trval na koupení auta, tak má auto na náhradní díly za 220 tisíc a v životě jej v ČR nepřihlásí!!! Takže to není legrace.

Třetí byl ten pravý Allroad pro nákup

Ano s klientem jsme našli v Holandsku jednoho celkem pěkného Allroada v plné výbavě vč. Originál audi slunečních clon. Vůz jsme prověřili, mělo najeto 366 tisíc km, nicméně poctivých, auto mělo pár škrábanců na karoserii – ano to tak bývá, když má vůz najeto skoro 400 tisíc km. a je jasné, že nebude naleštěný zářit někde novotou, tak jak tomu často bývá v ČR.

 

Nicméně motor, převodovka, podvozek a vnitřní výbava – vše bez problémů.  Takže jsme vůz koupili a jeli 1190 Km zase zpět do ČR.

 

Co z toho plyne? Že není nemožné koupit a zařídit dovoz auta ze zahraničí podobných kvalit za rozumnou cenu, nicméně i klient si byl dobře vědom, že kupuje auto s vyšším nájezdem a , že musí mít minimálně 1000 Euro připravených na případné „ladění“ neduhů auta – skvělý přístup a díky za něj.

Mohlo by vás zajímat