Alfa Romeo Giulia je pro mě osobně velice krásným autem a kdykoliv mě klienti požádají o její dovoz z Německa, tak to ve mě zbuzuje neskutečnou radost. Alfa Romeo Giulia může pro mě být tím „snovým“ autem, na které se mě všichni ptají…“Co je tvým snem, pokud by sis mohl vybrat“? A myslím reálným, snovým autem, aby mě jeho vlastnictví finančně nezabilo a pořád dané auto dávalo nějaký smysl. Co je tím důvodem?

Alfa Romeo Giulia

Je podle mého názoru krásné auto. Nabízí v dané specifikaci pohon všech kol, tudíž i jízda v zimě může být bezpečná a nijak jí to neubírá na dynamice. Alfa Romeo Giulia Veloce nabízí dvoulitrový turbo benzín s výkonem 206 KW, který se přenáší jak jsem již napsal na šechna 4 kola. Výborná, rychlá a přesná 8 stupňová převodovka od ZF funguje na jedničku. Zdá se Vám ZF převodovka známá? Ano, montuje se např. do BMW.

Bavit se o designu v případě Alfy Romeo Giulia je nošením dříví do lesa.Navíc i sedan může být praktickým autem, díky sklopení zadních sedadel.

Alfa Romeo Giulia – jak jezdí?

Tahle kráska jezdí přímo skvěle. Dynamika je na velice dobré úrovni a díky „nižší“ váze je s ní i jízda po okresních cestách velice zábavná. Není to jako, když dáte do velkého a těžkého SUV silný motor, abyste jeli na rovinkách rychle. Tohle auto umí stejně jako jakékoliv jiné sportovní auto jezdit rychle i v zatáčkách. Kdo má obavy z nadměrné tvrdosti auta, tak buďte v klidu. Auto je na svůj sportovní charakter díky adaptivním tlumičům komfortní a velice hezky odhlučněné.

Má smysl kupovat výkonovou vrcholnou verzi? Na tuhle otázku si musí každý sám za sebe odpovědět. Podle mého to není nutné. Tahle specifikace již opravdu stačí a vyšší výkonový potenciál využijete podle mého tak maximálně na okruhu.  A kdo z Vás jezdí na okruh? Ano byli jste tam třeba jednou nebo 2x za život? No tak vidíte.

Giulia, jaký je závěr?

Tahle kráska ve verzi s 206 KW je pro lidi, milující dynamiku, krásný design. Je pro lidi, kteří si užívají jízdu a přitom nechtějí být otrokem auta v podobě nesmyslné spotřeby. Vejdete se v pohodě do 10 Litrů benzínu vč. dynamických jízd. Navíc s touhle Italkou nebudete tak „profláklí“ jako s BMW.

Nemáte peníze na 206 KW verzi? Pak si kupte „základ“ a budete mít stejně tak krásné auto, jen to bude ve spojení se zadní nápravou. I „základní“ benzínová verze jede hezky, nemějte obavy.

Patří diesel do Giulie? Můžete si zamozřejmě koupit i naftovou verzi. Na internetu jsem postřehl pár testů a řidiči si občas stěžují na nadměrné vibrace. Nemohu posoudit, neboť klienti na dovoz Alfy Romeo Giulia chtěli vždy benzínové verze a já se jim nedivím.

Je to krásná Italka, které odpustíte cokoliv, neboť je to Giulia.

Dovoz nejen Vaší krásné Giulie rádi zařídíme.

Mohlo by vás zajímat